Nasza drużyna:

Adam Gretka

Camino bez barier jest dla niego spełnieniem marzenia o pielgrzymowaniu. Za niezwykłe uważa to, że mimo swojej niepełnosprawności będzie mógł wziąć udział w tej pielgrzymce. Z wykształcenia jest politologiem. Pracuje jako analityk internetowy. W wolnym czasie lubi spotykać się z  przyjaciółmi, podróżuje, interesuje się fotografią. W czasie pielgrzymki będzie pamiętał o pokoju na świecie - pokój jest dzisiaj ważną wartością, której wciąż brakuje w niektórych częściach świata. Wierzy także, że w drodze będzie mógł pracować nad sobą, budując swoją relację z Bogiem i drugim człowiekiem. Pełny wiary rusza na szlak Św. Jakuba.

Antonina Pyzik

Jest świeżo upieczoną maturzystką i studentką kierunku neuropsychologia i neurokognitywistyka. Lubi czytać książki: głównie fantastykę, fantasy, literaturę piękną, a ostatnio nawet - faktu. Nie gardzi też dobrym filmem. Uwielbia naturę i zwierzęta (posiada psa i kota). Ciekawi ją otaczający świat i ludzie. Ma kręćka na punkcie poznawania wartych zobaczenia miejsc, a już w ogóle biada temu, kto utonie z nią w jakimś muzeum. Życie stawia przede nią różne wyzwania, którym stara się sprostać- czasem lepiej, a czasem gorzej. Jednym z takich wyzwań jest właśnie udział w projekcie Camino Bez Barier. Ma nadzieję, że wniesie on w jej życie wiele dobrego i pomoże zmienić się w lepszą wersję siebie.

Bawer Aondo-Akaa

Teolog, działacz społeczny. Swoją energią mógłby obdzielić co najmniej połowę drużyny. Bywa w kilku miejscach na raz. Ze swojego słownika wyrzucił słowo „niemożliwe”. Na Camino idzie, ponieważ chce spełnić marzenie swojej żony.

Dawid Gawlina

Studiuje matematykę teoretyczną. Lubi samodoskonalenie i wyzwania. Oszczędza słowa.

Dominik Cegielski

Zaraża nas pozytywną energią. Ma tysiące pomysłów na sekundę. Z drugim człowiekiem podzieliłby się wszystkim, co tylko ma. Wiele czasu poświęca na pomoc innym. Jest inżynierem, przez ten rok pracuje w Cernie w Szwajcarii, przy projektach, z których większość nas niewiele potrafi zrozumieć. Jego pasją jest motoryzacja i samochody – koniecznie przynajmniej 20 – letnie. Potrafi naprawić wszystko! Wieść niesie, że kiedyś naprawił wózek inwalidzki za pomocą uchwytu od drzwi do lodówki – nie wyobrażamy sobie, że mogłoby go z nami nie być!

Dorota Jachymczyk

Studiuje pracę socjalną. Uwielbia wędrówki górskie. Inspirują ją rozmowy z przyjaciółmi, książki, filmy i zespół Luxtorpeda. Odkąd jest w Klice, doświadcza powszechnej mądrości, że więcej szczęścia jest z dawania niż z brania. Dzięki obecności Pana Boga, w jej życiu dzieją się niesamowite rzeczy – Camino bez barier jest tego przykładem.

Gabriela Wojdan

Ma 22 lata. Chyba za dużo naoglądała się kiedyś Dr. Housa, bo dziś studiuje medycynę. Fascynuje ją to, jak niezwykłą konstrukcją jest człowiek i jego ciało. Kiedy tylko może, tańczy (raz stłukła przez to lampę w pokoju). Czasem jeździ stopem (ostrzega, że to uzależnia!) - to dla niej sposób, by nie tylko zwiedzić piękne miejsca, ale i porozmawiać o życiu z kimś, kto jeszcze chwilę był totalnie obcą osobą. Niezwykle dużo radości dają jej spotkania z przyjaciółmi. Jakiś czas temu zaangażowała się w pracę z dziećmi i wie, że jest to bardzo ważny element jej życia. Camino bez barier to przygoda, której się nie spodziewała - zaskoczyła ją znienacka, z czego bardzo się cieszy. Idzie do Santiago, bo jest pewna, że to będzie niezwykła przygoda. Czas poznawania siebie, drugiego człowieka.

Grażyna Aondo-Akaa

Nauczycielka – pedagog specjalny, absolutnie zakochana w tym, co robi na co dzień. Jej dwie wielkie pasje to drugi człowiek i teatr. Wierzy, że w każdym człowieku jest ogromny potencjał do robienia rzeczy pięknych i dobrych. Potrafi dużo poświęcić dla rzeczy, które są dla niej ważne. Lubi długie wędrówki po górach, lesie i wszystkim, co nie jest betonowym miastem. Aktualnie pracuje na jednej z krakowskich uczelni, w wolnych chwilach reżyseruje spektakle teatralne grupy studencko – młodzieżowej i studiuje na PWST we Wrocławiu. Chciałaby mieć więcej czasu na czytanie książek i tworzenie rękodzieła. Pielgrzymka do Santiago de Compostella to spełnienie jednego z jej największych marzeń, które bez oddanej grupy przyjaciół na zawsze pozostałoby tylko marzeniem.

Kamil Dudek

Już kilka lat temu zaświtała mu myśl, żeby wyruszyć na Camino. Jednak była to na tyle nieśmiała idea, że pozostała w worku z napisem "Świetny pomysł, ale nierealny". Lecz od tamtej chwili wiele się zmieniło: skończył ciekawe studia, znalazł pracę którą bardzo lubi, rozwinął swoje pasje i samego siebie we wszelakich kierunkach...i przeszedł pielgrzymkę... . To wszystko czyni go gotowym, aby z tego worka od marzeń nierealnych wysypać pielgrzymkę do Santiago. Wysypać ją na dłoń i przekuć w rzeczywistość, razem z drużyną Camino Bez Barier.

Kamil Reszka

Lubi czytać książki. Jak tylko może, stara się spędzać wolny czas z dobrą muzyką. Na co dzień, a w zasadzie co noc jest piekarzem. Camino Bez Barier to pierwszy tak wielki projekt w kórym bierze udział. Z wcześniejszych inicjatyw był wolontariuszem na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Kamil Syc

Człowiek wulkan. Pełen energii, życia, pomysłów. Można z nim góry przenosić. Czasami nazywamy go człowiekiem od rzeczy niemożliwych. Nie tylko robi rzeczy niemożliwe, ale planuje je, wyjaśnia innym, prowadzi, zaraża entuzjazmem - jest świetnym organizatorem. Ma duże poczucie humoru oraz poczucie obowiązku. Gdyby nie on – nasz projekt wiele razy stanąłby już w miejscu. Na co dzień jest katechetą – uczy i ewangelizuje młodzież w Małopolsce i na Śląsku.

Natalia Reszka

Idzie na Camino ponieważ lubi wyzwania. Myśli, że ta pielgrzymka będzie dobrym czasem by pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, a także z drugim człowiekiem. Ważne jest dla niej również przesłanie pielgrzymki dotyczące pokoju. Uważa że jest on wartością, na którą trzeba w dzisiejszych czasach zwrócić szczególną uwagę. Z wykształcenia jest pedagogiem. Lubi podróżować i oglądać dobre filmy. Na co dzień jest szczęśliwą żoną. W swoim życiu stara się kierować zasadą, że nie ma rzeczy niemożliwych. Uważa, że ograniczenia i bariery są tylko w naszych umysłach. Sama stara się je przezwyciężać, dlatego pełna nadziei ruszy w drogę.

Piotr Berkowicz

Jestem doktorantem CMUJ na Wydziale Lekarskim oraz pracownikiem Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków. Jestem osobą aktywną fizycznie. Lubię chodzić po górach, pielgrzymować oraz przebywać w ciszy.

Piotr Ząbkowski

Ultramaratończyk. Bez niego nie idziemy! Jest Ubardzo dużą fizyczną podporą naszej drużyny. Jest też bardzo zdyscyplinowany, wytrwale dąży do swoich celów. Pracowity i skromny, na co dzień pracuje jako informatyk.